Przejdź do treści

Tworzenie Gier Wideo


TWORZENIE GIER WIDEO

studia realizowane w trybie dziennym i zaocznym

 

UWAGA! REKRUTACJA TRWA!

Termin rozmowy rekrutacyjnej: 8 lipca

 

POZNAJ KIERUNEK STUDIÓW

Tworzenie Gier Wideo w Warszawskiej Szkole Filmowej było jednym z pierwszych w Polsce kierunków studiów, który umożliwiał studentom zdobycie wiedzy i praktyki w tworzeniu gier. Wciąż są to jedyne studia, na których młodzi twórcy poznają pełny proces kreacji – od poszukiwania inspiracji, pomysłu, tworzenie scenariusza, poprzez kolejne etapy realizacji projektu, aż po gotową grę w wersji "gold master". Studenci uczą się również jak odnaleźć się w tak szybko rozwijającej się branży, jak osiągnąć sukces, a pasję i marzenia przekształcić w dochodowy biznes.

 

 

 

PROGRAM

Wyjątkowy program studiów Tworzenia Gier Wideo został zaprojektowany przez aktywnych twórców branży i kładzie nacisk na zdobycie szerokiej praktycznej wiedzy w zakresie tworzenia gier wideo. Przedmioty obejmują projektowanie gier, tworzenie scenariusza, metody produkcji, udźwiękowienie, podstawy programowania, oraz rozwoju kariery i prowadzenia biznesu. Zajęcia teoretyczne uzupełnione są szerokim zakresem praktycznych zajęć warsztatowych, w których studenci samodzielnie tworzą własne gry w oparciu o poznane techniki i najnowocześniejsze narzędzia i technologie.

 

Oprócz specjalistycznych kompetencji z zakresu kreacji gier, studenci zdobywają także szeroką wiedzę ogólną z zakresu kultury, sztuki, filmu i tzw. sektorów kreatywnych. W efekcie nauki i zajęć praktycznych absolwenci będą mieli pełną, wszechstronną wiedzę i umiejętności we wszystkich aspektach procesu kreacji gier wideo i będą w stanie kierować zespołami produkcyjnymi, albo samodzielnie tworzyć własne tytuły.

 

Nad aktualnością i wysokim poziomem merytorycznym studiów czuwa Konrad Tomaszkiewicz (Ponad 17 lat doświadczenia w branży gier jako Lead, Executive Producer i Game Director gry „The Witcher 3" (ponad 250 nagród Game Of The Year i ponad 30 milionów sprzedanych kopii) jak również gry „Cyberpunk 2077”. CEO / Game Director / Co-Founder studia Rebel Wolves).

 

Oprócz regularnych zajęć Uczelnia organizuje liczne dodatkowe warsztaty oraz master classy z profesjonalistami branży.

 

Zdjęcia z Game Jamu organizowanego przez Warszawską Szkołę Filmową

 

PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY PRZYKŁADOWE WARSZTATY/MASTERCLASSY

Wprowadzenie do gier wideo

Warsztat projektowania gier

Podstawy modelowania obiektów 3D

Podstawy animacji komputerowej

Podstawy programowania

Podstawy sinika UNREAL

Teoria projektowania gier

Produkcja gier wideo

Narracja w grach wideo

Pitching

Zarządzanie i komunikacja

i inne

 

Motion capture

Quest Design

Level Design

Efekty specjalne w grach wideo 

i inne

 

 

WYKŁADOWCY - LIDERZY BRANŻY

Warszawska Szkoła Filmowa to nie tylko najnowocześniejszy sprzęt, nastawienie na przyszłość i innowację, ale również wyjątkowi Wykładowcy, profesjonalni game developerzy i producenci, których autorskie programy nauczania stawiają na praktyczne umiejętności niezbędne w błyskawicznie rozwijającej się branży gier wideo.

 

Uczelnia zapewnia kadrę profesjonalistów, liderów rynku, którzy przekazują młodym twórcom swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte dzięki licznym sukcesom w międzynarodowej branży gier wideo. Wykładowcy na co dzień pracują w największych studiach takich jak m.in. CD Projekt RED, 11 bit studios, Techland pracując przy projektach AAA, a także kierują własnymi studiami gdzie powstają mniejsze gry indie. 

 


KLIKNIJ, BY POZNAĆ 
WYKŁADOWCÓW PRZEDMIOTÓW SPECJALISTYCZNYCH

 

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE TECHNOLOGIE

Warszawska Szkoła Filmowa stale modernizuje sprzęt i technologie, które umożliwiają studentom naukę za pomocą najnowocześniejszych narzędzi. Pracownie wyposażone są w specjalistyczne komputery, najnowsze oprogramowanie (m.in. silniki Unity 3d, Unreal Engine), technologię motion capture, skanery 3D.

 

Dzięki takiemu zapleczu dydaktycznemu studenci mogą w pełni poznać techniki i metody pełnej kreacji gier, uczą się projektowania mechaniki rozgrywki, modelowania 3D i animacji, podstaw programowania i edycji dźwięku, przechwytywania ruchu postaci.

 

TOK STUDIÓW

Studia trwają 3 lata (6 semestrów) i prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (studia dzienne lub zaoczne), na kierunku Film i Multimedia w specjalności Kreacja Gier Wideo. Absolwenci, po realizacji pracy dyplomowej i zdaniu egzaminu licencjackiego, otrzymują dyplom licencjata.  

 

 

POZNAJ GRY NASZYCH ABSOLWENTÓW

Apocalipsis - Harry at the end of the world
Krzysztof Grudziński

Get Tanked
Jerzy Gab, Piotr Spychała, Aleksander Podżorski,
Jakub Basiewicz, Wacław Włodarski, Adam Ostojski

 

BRANŻA

Wykładowcy Kreacji Gier Wideo to czynni zawodowo specjaliści pracujący na co dzień przy projektach indie, czy AAA. 

 

Znaczna większość naszych studentów rozpoczyna pracę w branży już w trakcie nauki. Pracują m.in. w CD Projekt, Ville Monarch, 11 bit studios, Creepy Jar, a ich pierwsze gry osiągają sukcesy w konkursach i na festiwalach (m.in. Digital Dragons). 

 

 

Najlepszym Uczelnia sponsoruje wyjazdy na Game Jamy w całej Polsce, udziały w targach i najważniejszych imprezach branżowych (m.in. Digital Dragons, Game Industry Conference, Poznań Game Arena a nawet Pyrkon)

 

W Warszawskiej Szkole Filmowej odbywają się liczne inicjatywy związane z grami wideo, w których biorą udział studenci, m.in.  Warsaw Film School Game JamGame Jam Awards - autorski projekt Uczelni, czy VR Warsaw Day i pierwsze w Polsce targi pracy w branży gier i sektorach kreatywnych.

 

 

 

WSPÓŁPRACA I ROZWÓJ
W zakresie rozwoju polskiej branży gier wideo i kształceniu młodych twórców

Uczelnia współpracuje m.in. z: 

Fundacją Indie Games Polska


Polskim Towarzystwem Badania Gier


Ministerstwem Rozwoju


Ministerstwem Cyfryzacji


Agencją Rozwoju Przemysłu

oraz:

CD Projekt RED

Techland

11 bit studios

Huuuge Games

ARP Games

Vile Monarch

Anshar Studios

Game Industry Conference

PIXEL

i innymi podmiotami

 

STUDIO PRODUKCJI GIER PRZY WARSZAWSKIEJ SZKOLE FILMOWEJ

Przy Uczelni powstało studio produkcyjne, które zatrudnia najzdolniejszych studentów i absolwentów. Pierwszą wyprodukowaną grą jest Best Month Ever, nad której produkcją czuwał Wykładowca i Prorektor Uczelni Maciej Szcześnik (poznaj Wykładowców Tworzenia Gier!)

 


Nasi zdolni twórcy włożyli w tę produkcję ogrom pracy i serca, co przełożyło się m.in. na mnóstwo pozytywnych opinii i komentarzy podczas prezentacji na PAX East 2022 w Bostonie oraz ponad 3 miliony odsłon zapowiedzi na kanale TikTokera MarMorph’a!

 

Czytaj więcej o grze naszych Studentów i Absolwentów!

 

Druga gra naszego studia jest w trakcie produkcji i niebawem będzie o niej głośno!

 

KOŁO NAUKOWE

Z inicjatywy samych studentów przy kierunku Tworzenie Gier Wideo działa koło naukowe GAME DUDE.

Game Dude odbywa się w formie cyklu spotkań otwartych, w ramach których uczestnicy mają okazję poznać czołowych przedstawicieli polskiego gamedevu i zgłębić zagadnienia związane z produkcją gier wideo.


Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych - także dla pasjonatów tematu spoza naszej uczelni.

Więcej o nadchodzącym spotkaniu dowiecie się z oficjalnego fanpage koła - KLIK!

 

 

REKRUTACJA

Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 odbywa się na podstawie rozmowy rekrutacyjnej. 

 

Etap 1: 

Rejestracja online – wymagane dokumenty aplikacyjne:

  1. ankieta (wypełniony formularz online)  - kliknij 
  2. wgrane do ankiety zdjęcie legitymacyjne o rozmiarze do 50 kilobajtów
  3. potwierdzenie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 200 zł płatne na konto: Bank Pekao SA nr 95 1240 1040 1111 0010 5829 1000
  4. świadectwo dojrzałości (skan oryginału lub odpisu, ale nie odpisu notarialnego) 
  5. list motywacyjny do Rektora Warszawskiej Szkoły Filmowej – prof. Janusza Majewskiego

            List motywacyjny będzie podstawą do rozmowy rekrutacyjnej i powinien zawierać:

  • imię i nazwisko, kontakt telefoniczny, adres e-mail kandydata;
  • informacje o ewentualnym doświadczeniu kandydata w tematyce tworzenia gier, innych projektów audiowizualnych;
  • zainteresowania związane z tematyką studiów;
  • powód, dla którego kandydat chciałby studiować specjalność Tworzenie Gier Wideo;
  • inne informacje, które kandydat uzna za istotne dla pozytywnego efektu rozmowy rekrutacyjnej.

  

Etap 2:

Rozmowa rekrutacyjna.


Po rejestracji online kandydat otrzymuje drogą mailową lub telefoniczną dokładny termin i godzinę spotkania rekrutacyjnego.

Rozmowa rekrutacyjna odbędzie się z komisją kwalifikacyjną składającą się z wykładowców specjalności Tworzenie Gier Wideo w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej. 


W trakcie rozmowy kandydat prezentuje swoje zainteresowania, ewentualne doświadczenie w tematyce tworzenia gier wideo, czy innych projektów audiowizualnych. 


Uwaga – rozmowa rekrutacyjna nie jest egzaminem, nie ma na celu sprawdzania specjalistycznej wiedzy z zakresu tworzenia gier wideo. Zapraszamy również kandydatów bez doświadczenia w tworzeniu gier!


Rozmowa ma na celu poznanie kandydata, jego zainteresowań i motywacji do podjęcia studiów w tej konkretnej specjalności.


Wyniki ogłaszane są dzień po rozmowie rekrutacyjnej.

Etap 3:

Podpisanie dokumentów w Biurze Rekrutacji w siedzibie Uczelni.


Po dostarczeniu kompletu dokumentów kandydat zostaje umówiony na spotkanie w biurze rekrutacji w celu podpisania umowy z Uczelnią oraz informacji o przyjęciu na studia. Na miejscu otrzymuje też indywidualny numer konta bankowego do wpłaty wpisowego i czesnego.


Termin wpłaty wpisowego – 14 dni od podpisania umowy o kształcenie.

 

 

W przypadku pytań dotyczących specjalności Tworzenie Gier Wideo, programu, czy rozmowy rekrutacyjnej zachęcamy do kontaktu! 

Ewa Maria Szczepanowska
ewaszczepanowska@szkolafilmowa.pl
+48 887 555 102




Opłaty:

Zarządzenie Kanclerza 2/4/2022 - wysokość opłat - kierunki studiów - 2022-2023

Czesne:

- Opłata rekrutacyjna - 200 zł

 

Opłaty za studia w trybie dziennym:

- Wpisowe – 2550 PLN

- Obowiązkowa składka na ubezpieczenie NNW - 38 PLN - płatna corocznie, razem z ratą czesnego za m-c październik

- Czesne dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej: 13 000 PLN

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na pierwszym i drugim roku studiów:

1 400 PLN (od października do czerwca włącznie)

600 PLN (od lipca do września włącznie)

 

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych, płatnych na trzecim roku studiów: 1 600 PLN (od października do czerwca)

 

Opłaty za studia w trybie zaocznym:

- Wpisowe – 1350 PLN

- Obowiązkowa składka na ubezpieczenie NNW - 38 PLN - płatna corocznie, razem z ratą czesnego za m-c październik

- Czesne dla płatności w formie jednorazowej opłaty rocznej 9 000 PLN

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych płatnych na pierwszym i drugim roku studiów:

1 050 PLN (od października do czerwca włącznie)

200 PLN (od lipca do września)

 

- Czesne dla płatności w formie miesięcznych opłat ratalnych płatnych na trzecim roku studiów: 1 117 PLN (od października do czerwca)

 

Terminy płatności 

- Wpisowe: termin płatności upływa 7-go dnia od podpisania umowy o kształcenie

- Czesne w rozrachunku miesięcznym: termin płatności upływa 5-go dnia każdego miesiąca 

 

Opłatę rekrutacyjną proszę przelewać na konto:

Warszawska Szkoła Filmowa

ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa

Bank Pekao SA

95 1240 1040 1111 0010 5829 1000

 

 

 


 

 

 


  • Targowisko twórczości
  • HTML
  • format tekstowy