"Póki śmierć nas nie rozłączy" najlepszym filmem studenckim na Uganda Film Festival!
Film "Póki śmierć nas nie rozłączy w reżyserii naszej absolwentki – Dolores Vundy – zwyciężył na Uganda Film Festival w kategorii studenckiej!
Uganda Film Festival powstał w 2013 roku. Festiwal ma na celu wzbudzenie zainteresowania ugandyjskim przemysłem filmowym, zarówno na poziomie lokalnym jak i międzynarodowym. Nominowane filmy są wyświetlane podczas wydarzenia, w ramach którego odbywają się również szkolenia, warsztaty, wystawy i akcje społeczne.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o filmie, jak i samej o reżyserce, zapraszamy do posłuchania podcastu The Black Eskimo Podcast, w którym niedawno gościła nasza absolwentka. Link znajdziecie TUTAJ.
Zachęcamy także do przeczytania artykułu o Dolores, który ukazał się w Toronto Carribean Newspaper (str. 10). Link znajdziecie TUTAJ.
Film opowiada historię Ugandyjki Denise, która sprzeciwia się swojemu mężowi, chcącemu poślubić inną kobietę i żyć w poligamicznym związku. Jej sytuacja staje się trudniejsza, gdy odkrywa, że w całej rodzinie, tylko ona sprzeciwia się zamiarom męża.
Film w całości został nakręcony w Ugandzie. Autorem zdjęć jest Ignacy Kryczka. Za montaż odpowiada Maciej Rożek.
Plakat do filmu "Póki śmierć nas nie rozłączy" autorstwa Saskii Wojtalewicz
PÓKI ŚMIERĆ NAS NIE ROZŁĄCZY
REŻYSERIA: Dolores Vunda SCENARIUSZ: Dolores Vunda, Lesley Ruth Gakuo ZDJĘCIA: Ignacy Kryczka MONTAŻ: Maciej Rożek DŹWIĘK: Brian Kisembo, Shantos Sekito PRODUCENT: Maciej Ślesicki PRODUKCJA: Warszawska Szkoła Filmowa, Oto Film, Kino Polska Tv
Dolores Vunda – absolwentka reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Urodziła się i wychowała w Demokratycznej Republice Konga. Zakochała się w branży filmowej, kiedy była jeszcze dzieckiem. Jej zdaniem obraz może wyrazić więcej niż tysiąc słów. Zawsze chciała opowiadać historie o tym, co uważała za dobre lub złe. Ponieważ nie jest zbyt rozmowna, postanowiła znaleźć inny sposób na opowiadanie swoich historii.
Film "Póki śmierć nas nie rozłączy" powstał dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej