Kurs Reżysersko-Operatorski
KURS REŻYSERSKO-OPERATORSKI
roczny kurs realizowany w trybie weekendowym
UWAGA! REKRUTACJA TRWA!
Decyduje kolejność zgłoszeń!
POZNAJ KURS
Nauka na Kursie Reżysersko-Operatorskim odbywa się w systemie zaocznym i trwa 1 rok (2 semestry), obejmujące 16 weekendowych zjazdów. Absolwenci kursu otrzymają odpowiednie ZAŚWIADCZENIA, a ukończenie kursu z dobrymi wynikami ułatwi rozpoczęcie studiów w Warszawskiej Szkole Filmowej. Opiekunami artystycznymi kursu są Mateusz Motyka i Zdzisław Najda.
PROGRAM
Kurs Reżysersko-Operatorski został stworzony dla ludzi z pasją, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatów do szkół filmowych, którzy chcą poznać podstawy praktycznej wiedzy o filmie. Program kursu to kompendium wiedzy o tym jak się robi film: od etapu scenariusza, przez planowanie, zdjęcia i post-produkcję, aż do premiery gotowego dzieła. Podstawowe informacje zostaną przekazane w czasie ćwiczeń praktycznych – uczestnicy nakręcą trzy etiudy filmowe.
ZAGADNIENIA
1. Elementy scenariopisarstwa. Praca nad pomysłami kursantów na krótką etiudę fabularną.
2. Podstawy języka filmowego. Plany filmowe na przykładach. Ruch kamery. Ćwiczenia z kamerą (przykłady: ustawienie planu / kontrplanu).
3. Światło w filmie. Klucze oświetleniowe, kontrast, rodzaje oświetlenia. Ćwiczenia.
4. Obsługa kamery, podstawy wiedzy o obiektywach i szwenkowaniu. Ćwiczenia z kamerą (ustawienie sceny w niskim / wysokim kluczu, szwenkowanie za idącym aktorem).
5. Podstawy montażu filmowego. Nauka obsługi programu do montażu.
6. Realizacja i montaż, w grupach, niemej etiudy filmowej. Pokaz i analiza prac.
7. Dźwięk w filmie. Podstawy nagrań dźwiękowych na planie. Postprodukcja dźwięku - udźwiękowienie fragmentu materiału.
8. Film dokumentalny - podstawowe wiadomości.
9. Realizacja i montaż, w grupach, dokumentalnej etiudy filmowej. Temat etiudy zdefiniowany przez wykładowcę. Pokaz i analiza prac.
10. Elementy preprodukcji - organizacja planu zdjęciowego, storyboardy, dokumentacja fotograficzna, organizacja dni zdjęciowych. Przygotowanie do realizacji etiud fabularnych.
11. Zdjęcia, w grupach, do etiud fabularnych. Postprodukcja - montaż i udźwiękowienie. Pokaz i analiza prac.
REKRUTACJA
Etap 1: Rejestracja online – wymagane dokumenty aplikacyjne:
1. Ankieta (wypełniony formularz online) – kliknij TUTAJ
2. Świadectwo ukończenia szkoły (podstawowej, średniej lub dyplom ukończenia studiów).
3. Potwierdzenie dokonania opłaty rekrutacyjnej - 100 PLN (po przyjęciu dokumentów opłata kwalifikacyjna nie podlega zwrotowi) na konto: 66 1240 1040 1111 0000 0136 5748, Linda & Ślesicki Production Sp. z o.o., ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa
Etap 2: Podpisanie dokumentów w Biurze Rekrutacji
Po dostarczeniu kompletu dokumentów kandydat zostaje umówiony na spotkanie w Biurze Rekrutacji w celu podpisania umowy z Uczelnią. Na miejscu otrzymuje też indywidualny numer konta bankowego do wpłaty wpisowego i czesnego.
Termin wpłaty wpisowego – 14 dni od podpisania umowy o kształcenie |
OPŁATY Zarządzenie Kanclerza 1/4/2022 - wysokość opłat - kursy - 2022-2023
Opłata rekrutacyjna: 100 PLN Wpisowe: 1050 PLN Czesne: 6400 PLN Czesne płatne w ośmiu ratach po 800 PLN każda
TERMINY PŁATNOŚCI CZESNEGO RATA 1. - do 5-go października RATA 2. - do 5-go listopada RATA 3. - do 5-go grudnia RATA 4. - do 5-go stycznia RATA 5. - do 5-go lutego RATA 6. - do 5-go marca RATA 7. - do 5-go kwietnia RATA 8. - do 5-go maja
Opłatę rekrutacyjną za kurs proszę przelać na konto: Linda & Ślesicki Production Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ul. Gen Zajączka 7, 01-518 Warszawa 66 1240 1040 1111 0000 0136 5748 |